راستش را بخواهید فقط دارم زور می زنم یک چیزی بنویسم. صرفن جهت این که یادم نرود بنویسم. بعد از یکی دو هفته نگاهم به پست های این جا خورد و دیدم مردشور ببرد بعد هی خواندم حالم از خودم به هم خورد. شبیه عشاق دل خسته نوشته ام؟ توی سرم بخورد! از بس که راه به راه غزلیات سعدی خواندیم. این ادبیات رشته ی خطرناکی است کلن. هی طلب می کند آدم به اره و اوره و قلی کوره هم مهر و ارادت بورزد. بعد آدم می آید وبلاگش را می خواند شرمش می گیرد. بعد گفتم خب بیایم یک کوفتی غیر از این ها بنویسم. دیدم فقط خواب چند شب قبل توی ذهنم مانده. لعنتی مشخص هم نیست حکایت دوازده کدام باب را خواب دیده ام. بیچارگی. بیچارگی مفرط. بعد دیدم مجبورم حتمن یک کوفتی بنویسم. این روزها مقاله نوشته ام راجع به فرمالیسم که سر نداشت و ته هم نداشت و معتمد به نفس تحویل استاد دادم. چیزهای دیگری هم نوشته ام. مثلن نقد فصل یک و دوی کتاب نگارش و ویرایش احمد سمیعی. متنفرم از خودم وقتی می خواهم مکش مرگ ما بنویسم. شبیه این آدم های از خود مچکر بوزینه، سعی می کنم بسی آبچکتیو و منطقی بنویسم و راه به راه در کلاس گیر می دهم که باید به جای انشا نوشتن، آکادمیک بنویسیم و دلم به هم می خورد از خودم. من آمدم راجع به چیز دیگری بنویسم. که دانشگا نباشد و مخاطب فرضی متوفی هم نباشد. بعد دیدم فقط می ماند فرهاد دفتری. کتابش را راجع به تاریخ و عقاید اسماعیلیه کمبریج چاپ کرده. فریدون بدره ای هم عالی ترجمه اش کرده. نشر فرزان روز. اگر شما هم با هر کوفتی که یک جورهایی با ناصرخسرو مربوط می شود آبسسد هستید بروید بخوانید. یک کتاب دیگر هم دارد افسانه های حشاشین. بعدش آدم می فهمد این واژه ی اساسین که یعنی قاتل حرفه ای و فلان، از همین فدائیان اسماعیلیه گرفته شده و هزار تا فکت و فلان دیگر. تاریخچه ای بر اسماعیلیه هم دارد حضرت. تمامشان هم ترجمه ی همان فریدون و چاپ همان فرزان روز.

یک سوالی راستی، کتاب عشق در گلستان حمید صاحب جمعی خوانده اید؟ ایمیلی، آدرسی، چیزی ازین آقا ندارید احیانن؟ برا مریض می خوام.

پ.ن:

بله! حواسم هست که خیلی موضوعن متفاوت نوشتم. 

/ 6 نظر / 16 بازدید
سیروس

چی شد دقیقا؟![نیشخند] یه بار دیگه بخونم[نیشخند] راستی هارد نمی خواهی؟بیا بگیر فیلم ها رو بریز ببین از این حال در بیای

نيمه جدي

من چون رو دست خواهر زادم نظارت دارم بي زحمت آقا سيروس عزيز ، فيلمارو رد كنين اينور تا از فيلتر خاله بگذره ببينم مناسبه يا نه!! بله. در ضمن چقدر عاليه كه تو هم ادبيات انگليسي مي خوني هم ادبيات فارسي. چقدر عاليه. يعني من وقتي مي بينمت كيفور ميشم.

نيمه جدي

در ضمن تو بنويس در مورد هر چي دلت خواست بنويس[قلب]

رو

افسانه های حشاشین را طالبم!

سیروس

پس ندی من حالم خراب می شم[نیشخند]

سیروس

4 شنبه ورک شاپ جامعه شناسی ادبیات گذاشتن دانشکده جامعه شناسی از طرف انجمن جامعه شناسی ایران کوثری و امیر علی نجومیان و کلی دیگه هستن، اینو زود بخون تا فردا بیشتر فرصت ثبت نام نیست. 61117873 این شمارشونه